Výlety do okolí obce Mutěnice

 

Na této stránce Vám chystáme možnosti výletů kolem obce Mutěnice. Všem přejeme příjemné cestování a hlavně pro cestovatele kteří využijí k ubytování v obci Mutěnice náše vinné sklípky.

 

Čejč

Nejslavnější rodák Čejče je náš první Československý prezident T.G. Masaryk. Učil se zde kovářem a jsou na jeho památku zde dvě pamětní desky. Mimochodem T.G.M žili dva roky v obci Mutěnice. První zmínka o Čejči je z roku 1222 a v roce 1335 se stalo městečkem s právem vařit pivo a pořádat týdenní trhy. Za husitksých válek se vylidnil. Nejvýznamnější památkou obce Čejč je barokní socha Sv.Kajetána, zbudovaná v roce 1722 nákladem hraběnky Liechtensteinové . Socha je dnes umístěna v ulici Nádražní řádek. Z roku 1866 se v místním parku dochoval náhrobek pruského podmaršálka Friedricha von Clausewitz.

 

Hodonín

bývalé okresní město vzdálené 10km od obce Mutěnice. V Hodoníně můžete navštívit Zoologickou zahradou, Muzeum naftového dobývání a geologie, nebo například kino Svět. Pokud chcete navštívit nějakou výstavu, tak máme na výběr ze čtyř galerií v Hodoníně. Galerie Kaplička, Galerie Ve Dvoře, Galerie výtvárného umění v Hodoníně a nebo Městskou galerii v Zámeckém parku.

 

Mikulčice

vesnice vzdálená 18km od Mutěnic. Vykopávky Mikulčice je památka, která bezpochyby patří mezi nejvýznamnější místa z historie našeho státu. S největší pravděpodobností byly Valy u Mikulčic jednu dobu hlavním městem Velké Moravy, která je jedním z nejdůležitějších historických článku České republiky. V roce 1954 zde bylo odkryto přes 2500 hrobů vedle 12 kostelů z 9. století. Díky stálému výzkumu je tato oblast nejrozsáhlejším archeologickým nalezištěm u nás. V památníku si můžete poslechnout odborný výklad o historii a významu této národní památky.Více na: www.mikulcice.cz

 

Milotice

vesnice vzdálená cca 13km od Mutěnic. V Miloticích nalezne barokní zámek, kde jeho historie sahá až do 14 století (více na www.zamekmilotice.cz) , areál vinných sklepů Šidleny a okoupat se můžete v Písečném rybníku.

 

Strážnice

obec vzdálená cca 25km od Mutěnic. Ve Strážnici naleznete Strážnické brány, věž s kostelem sv. Martina, Strážnický zámek, zámecký park, Černá brána, kostel Na nebevzetí panny Marie, Památník bratrského školství, Kaple svatého Rocha, Židovskou synagoga se Hřbitovem a v neposlední řadě Průžkův mlýn. Více na:  https://www.straznice-mesto.cz/pamatky-mesta/ds-1015/p1=1071 . 

 

Zámek Lednice

je honosné sídlo Lichenštejnů vzdálené 26km od obce Mutěnice. Zámek byl opraven v novogotickém směru.

 

Zámek Buchlovice a hrad Buchlov

je možné navštívit po ujetí 43km z Mutěnic. Barokní zámek se tyčí nedaleko majestátního hradu Buchlov, který byl opravován v barokním a renesančním stylu.

 

Hrad Bzenec

sahá svou historíí do 11 století v původním názvu Businec. Tento hrad byl za doby husitské nenávratně zničen a byl nahrazen nyní pseodogotickým zámkem, který je nyní spojen s anglickým parkem. V obci Bzenec dále naleznete zachovalou židovskou čtvrť, kde je i židovský hřbitov a toto vše vzdálené jen 26km od obce Mutěnice. 

Další možnosti výletů z Mutěnského vinného sklípku pro Vás postupem času budeme přidávat. Mějte však na paměti, že u nás je vína dost a po ochutnávce vín ve vinném sklípku často zůstává alkohol v krvi a to se příslušníkům nelíbí ;). Raději zůstaňtě ve sklípku, abyste se domu nemuseli vracet vlakem.

 

Děkuji za přízeň

Vít Špéra